Rubriky
Novinky

USA po čínském zákazu dominují v celosvětové těžbě Bitcoinu

Spojené státy americké se v důsledku zákazu Bitcoinu, a kryptoměn obecně, v Číně dostávají na první místo v celosvětové těžbě Bitcoinu, tedy v celkové míře hash rate. Podle Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index (CBECI) tvoří těžaři Bitcoinu v USA 35,4% z jeho celkové celosvětové distribuce. Dalšími zeměmi, ve kterých roste míra hash rate, se stávají také Kazachstán a Rusko.

Data, které zkoumá Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index (CBECI) ukazují, že celosvětová míra hash rate představuje v Kazachstánu 18% a v Rusku 11%. Tyto země, kromě USA, tak získávají významný podíl na trhu v důsledku zákazu těžby kryptoměn v Číně. Těžební pool BTC.com, který byl jeden z největších čínských těžařů, se již v létě přestěhoval do Kazachstánu. Podle dat CBECI ukazuje míra hash ratu v Číně 0%, přitom ještě v roce 2019 byla jejich míra hash ratu okolo 75% celosvětové distribuce. Je však možné, že některé tajné těžební operace zde pokračují i přes zákaz.

Líbí se Vám naše práce? Náš provoz můžete podpořit kryptoměnami na stránce Podpořit. Děkujeme! 🧡

Mohlo by Vás zajímat:
O BitcoinuŠkola BitcoinuPeněženky, Bitcoin zdarmaNovinkyBitcoin pro firmy, Koupit Bitcoin, Aktuální graf LIVE, Aktuální ceny LIVE

Tento článek, stejně tak, jako veškerý obsah webu BuyBitcoin.cz, slouží pouze pro vzdělávací účely. Veškeré investice do kryptoměn jsou velmi rizikové a každý je dělá na svoji vlastní zodpovědnost.