Rubriky
Novinky

USA neplánují zákaz Bitcoinu po vzoru Číny

Spojené státy americké nemají v plánu zakazovat Bitcoin tak, jako to v uplynulých dnech udělala Čína, která se rozhodla Bitcoin zcela postavit mimo zákon. Tuto informaci, ve čtvrtek v nočních hodinách SEČ, sdělil kongresu, sám předseda Rady guvernérů Federálního rezervního systému, Jerome Powell.

Čínská vláda se tento týden rozhodla, že Bitcoin postaví zcela mimo zákon. Čínská centrální banka tak označila všechny kryptoměnové transakce za nezákonné a uvedla, že musejí být zakázané. Součástí toho zákazu je i poskytování služeb zahraničních kryptoměnových burz na čínském území. Zdůvodnila to tím, že chce ochránit majetek lidí a udržet ekonomický, finanční a sociální řád. Rovněž se zavázala k důraznému dodržování tohoto nařízení. Zakázáno je obyvatelům například i provozovat svůj vlastní Full node.

Není se tedy čemu divit, že se následně začali objevovat spekulace, že další v pořadí, kdo postaví Bitcoin mimo zákon, budou Spojené státy americké. Na zasedání kongresu, který proběhl dnes, v nočních hodinách středoevropského času, byl s touto otázkou konfrontován předseda Rady guvernérů Federálního rezervního systému Jerome Powell. Ten však tuto možnost dementoval a uvedl, že USA se chtějí zaměřit na regulaci stablecoinů.

Líbí se Vám naše práce? Náš provoz můžete podpořit kryptoměnami na stránce Podpořit. Děkujeme! 🧡

Mohlo by Vás zajímat:
O BitcoinuŠkola BitcoinuPeněženky, Bitcoin zdarmaNovinkyBitcoin pro firmy, Koupit Bitcoin, Aktuální graf LIVE, Aktuální ceny LIVE

Tento článek, stejně tak, jako veškerý obsah webu BuyBitcoin.cz, slouží pouze pro vzdělávací účely. Veškeré investice do kryptoměn jsou velmi rizikové a každý je dělá na svoji vlastní zodpovědnost.