Rubriky
Novinky

Tržní kapitalizace Bitcoinu dosáhla $1T. Investiční fond George Sorose přiznal, že drží kryptoměny.

Poté, co cena nejznámější kryptoměny Bitcoin překonala hranici $54.000, jeho celková tržní kapitalizace znovu dosáhla přes $1T. Bitcoin se tak zařadil na 6. místo ve světovém žebříčku. Dýchá tak na záda společnostem jako jsou Amazon (5.), Google (4.), Saudi Aramco (3.), Microsoft (2.) a Apple (1.), jehož tržní kapitalizace činí přes $2T. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, kam se kapitalizace Bitcoinu posune v budoucnu. Je však více než jasné, že jej svět již musí brát opravdu vážně.


Podle nejnovějších informací se oficiálně potvrdila dlouhodobá spekulace, že investiční fond miliardáře George Sorose drží kryptoměny ve svém portfoliu. Na konferenci Bloomberg Invest Global Conference to potvrdila generální a investiční ředitelka Soros Fund Management LCC Dawn Fitzpatrick. Uvedla, že jejich firma „drží nějaké kryptoměny“ a poznamenala, že se staly jejich ,,hlavním investičním proudem“.


Co se ostatních trhů týče, uvedla, že se firma zcela vyhýbá investicím, které jsou spojené s Čínou. Ta v poslední době zcela zakázala Bitcoin a kryptoměny obecně na svém území. Sám Soros ostře kritizoval politiku čínského prezidenta, když poznamenal, že investovat v současné době v Číně je tragická chyba.


Líbí se Vám naše práce? Náš provoz můžete podpořit kryptoměnami na stránce Podpořit. Děkujeme! 🧡

Mohlo by Vás zajímat:
O BitcoinuŠkola BitcoinuPeněženky, Bitcoin zdarmaNovinkyBitcoin pro firmy, Koupit Bitcoin, Aktuální graf LIVE, Aktuální ceny LIVE

Tento článek, stejně tak, jako veškerý obsah webu BuyBitcoin.cz, slouží pouze pro vzdělávací účely. Veškeré investice do kryptoměn jsou velmi rizikové a každý je dělá na svoji vlastní zodpovědnost.