Rubriky
Novinky

Švýcaři chtějí referendum o přidání Bitcoinu do bankovních rezerv

Kryptografická expertní skupina 2B4CH ze Švýcarska oznámila, že plánuje shromáždit 100 000 podpisů pro vypsání referenda o tom, že by švýcarská centrální banka měla držet ve svých rezervách Bitcoin.

Podle článku 99 švýcarské ústavy, který stanovuje, že ,,Švýcarská národní banka vytváří ze svých příjmů dostatečné měnové rezervy a část těchto rezerv je držena ve zlatě“ by se nově, pokud se podaří sehnat požadované množství podpisů, jednoduše změnila na ,,část těchto rezerv je držena ve zlatě a v Bitcoinech„. V současné době tak ve Švýcarsku probíhá otevřená diskuze, ve které se zvažují všechny argumenty pro a proti.

Z diskusí prozatím vyplynulo, že v podstatě jediným důvodem proti tomuto návrhu je ještě poměrně vysoká volatilita Bitcoinu. Naopak důvodů pro je daleko více. Bitcoin není kontrolován žádným jedincem nebo představenstvem a manipulovatelný v nabídce, jak se komu zrovna zlíbí.

Líbí se Vám naše práce? Náš provoz můžete podpořit kryptoměnami na stránce Podpořit. Děkujeme! 🧡

Mohlo by Vás zajímat:
O BitcoinuŠkola BitcoinuPeněženky, Bitcoin zdarmaNovinkyBitcoin pro firmy, Koupit Bitcoin, Aktuální graf LIVE, Aktuální ceny LIVE

Tento článek, stejně tak, jako veškerý obsah webu BuyBitcoin.cz, slouží pouze pro vzdělávací účely. Veškeré investice do kryptoměn jsou velmi rizikové a každý je dělá na svoji vlastní zodpovědnost.