Rubriky
Novinky

Rusko bude pravděpodobně následovat USA. Zákaz Bitcoinu neplánuje

Rusko pravděpodobně bude následovat USA, které se už dříve vyjádřili, že Bitcoin na svém území zakazovat tak, jako to udělala Čína, neplánují. Tuto informaci sdělil náměstek ministerstva financí Alexey Moiseev.

Alexey Moiseev v tiskové zprávě, kterou zveřejnila agentura Interfax, uvedl, že ačkoli Rusko dle legislativy schválené v lednu letošního roku nadále zakazuje použití kryptoměn jako platidlo, nemá podle něj v plánu významně omezovat možnosti obchodování a držení kryptoměn na svém území. Spíše se vydá cestou přísných regulací, než zákazu.

Náměstek ministra financí dále dodal, že ruští zákonodárci potřebují více času, aby správně definovali kryptoměny v rámci ruského občanského zákoníku. Ruská vláda k tomuto uvedla, že případná legalizace Bitcoinu jako zákonného platidla, jako se tomu stalo v El Salvadoru, je v jejich zemi vyloučena. Jako důvod uvedla obavu o negativní dopad na finanční i ekonomický systém země. Jako většina ostatních států se spíše naplno věnuje tématu CBDC, neboli digitální měny centrální banky.

Líbí se Vám naše práce? Náš provoz můžete podpořit kryptoměnami na stránce Podpořit. Děkujeme! 🧡

Mohlo by Vás zajímat:
O BitcoinuŠkola BitcoinuPeněženky, Bitcoin zdarmaNovinkyBitcoin pro firmy, Koupit Bitcoin, Aktuální graf LIVE, Aktuální ceny LIVE

Tento článek, stejně tak, jako veškerý obsah webu BuyBitcoin.cz, slouží pouze pro vzdělávací účely. Veškeré investice do kryptoměn jsou velmi rizikové a každý je dělá na svoji vlastní zodpovědnost.