Rubriky
Novinky

Budoucnost placení. Co je to Lightning Network? Seznamte se

S rostoucí popularitou Bitcoinu se ruku v ruce čím dál tím více mluví o Lightning Network (LN). Co to přesně však samotný LN je, k čemu je vlastně dobrý a proč je to budoucnost placení? To vše si pokusíme vysvětlit v tomto článku.

Rubriky
Novinky

CEO Applu potvrdil svůj zájem o Bitcoin

Tim Cook, CEO jedné z nejznámějších a nejhodnotnějších společností Apple, v nejnovějším rozhovoru prozradil, že sám drží nějaký podíl v Bitcoinu a Ethereu a věří, že vlastnit kryptoměny je rozumné z hlediska diverzifikace investičního portfolia.

Rubriky
Novinky

Bitcoin překonal krizové období a je na nejvyšší ceně v historii

Nejznámější a nejhodnotnější kryptoměna Bitcoin znovu láme rekordy, když 21. října 2021 jeho cena přesáhla hranici $66000. Po šesti měsících tak překonala své maximum, které doposud bylo $64800, přestože ho ještě letos v létě bylo možné pořídit i za měně než $30000.

Rubriky
Novinky

Švýcaři chtějí referendum o přidání Bitcoinu do bankovních rezerv

Kryptografická expertní skupina 2B4CH ze Švýcarska oznámila, že plánuje shromáždit 100 000 podpisů pro vypsání referenda o tom, že by švýcarská centrální banka měla držet ve svých rezervách Bitcoin.

Rubriky
Novinky

Rusko bude pravděpodobně následovat USA. Zákaz Bitcoinu neplánuje

Rusko pravděpodobně bude následovat USA, které se už dříve vyjádřili, že Bitcoin na svém území zakazovat tak, jako to udělala Čína, neplánují. Tuto informaci sdělil náměstek ministerstva financí Alexey Moiseev.

Rubriky
Novinky

USA po čínském zákazu dominují v celosvětové těžbě Bitcoinu

Spojené státy americké se v důsledku zákazu Bitcoinu, a kryptoměn obecně, v Číně dostávají na první místo v celosvětové těžbě Bitcoinu, tedy v celkové míře hash rate. Podle Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index (CBECI) tvoří těžaři Bitcoinu v USA 35,4% z jeho celkové celosvětové distribuce. Dalšími zeměmi, ve kterých roste míra hash rate, se stávají

Rubriky
Novinky

Které země mohou následovat El Salvador v ustanovení Bitcoinu zákonným platidlem?

El Salvador se stal historicky vůbec první zemí, která na svém území učinila z Bitcoinu, nejznámější kryptoměny světa, zákonné platidlo. Podle ředitele kryptoměnové burzy BitMEX, kterým je Alexander Höptner, budou v následujících letech

Rubriky
Novinky

Přinesou CBDC návrat k totalitě? Bitcoin je řešení

Na vývoji CBDC již nyní intenzivně pracují země jako jsou Čína, Švédsko, Velká Británie, ale i ,,naše“ Evropská centrální banka. To a mnoho jiné zmínil ve svém článku pro NY Times Dr. Eswar Prasad. Dále uvedl, že

Rubriky
Novinky

Blíží se rozhodující datum pro schválení Bitcoin ETF v USA. Dočkáme se jej tentokrát?

Bitcoin ETF je regulovaný investiční produkt, který, ve Spojených státech, i přes velké množství žádostí z minulých let, ještě nikdy nedostal povolení. Všechny žádosti totiž zamítla americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Ta má letos na stole opět hromadu žádostí, ale na rozdíl od předešlých let se analytici domnívají, že

Rubriky
Novinky

Tržní kapitalizace Bitcoinu dosáhla $1T. Investiční fond George Sorose přiznal, že drží kryptoměny.

Poté, co cena nejznámější kryptoměny Bitcoin překonala hranici $54.000, jeho celková tržní kapitalizace znovu dosáhla přes $1T. Bitcoin se tak zařadil na 6. místo ve světovém žebříčku. Dýchá tak na záda společnostem jako jsou

Rubriky
Novinky

Bitcoin je zpátky přes $50.000. Sklapla past na medvědy?

Cena Bitcoinu dnes znovu prolomila hranici $50.000. Za poslední týden si tak Bitcoin připsal více než 24%. Aktuální cenu Bitcoinu, ale i mnoha dalších kryptoměn, které se nacházejí v žebříčku TOP 100, si můžete prohlédnout na naší stránce Aktuální ceny LIVE.

Rubriky
Novinky

USA neplánují zákaz Bitcoinu po vzoru Číny

Spojené státy americké nemají v plánu zakazovat Bitcoin tak, jako to v uplynulých dnech udělala Čína, která se rozhodla Bitcoin zcela postavit mimo zákon. Tuto informaci, ve čtvrtek v nočních hodinách SEČ, sdělil kongresu, sám předseda Rady guvernérů Federálního rezervního systému, Jerome Powell.

Rubriky
Novinky

Bitcoin zatím drží důležitý support u $40.000. Bude bull run pokračovat?

Přestože z dlouhodobého hlediska je Bitcoin stále na vzestupu, z toho krátkodobého je nyní hranice $40.000 velmi důležitá. Další úrovně supportu se totiž v technické analýze pohybují okolo $38.000, což je hranice, kam by se při dalším propadu mohla cena následně vydat.