Rubriky
Novinky

Které země mohou následovat El Salvador v ustanovení Bitcoinu zákonným platidlem?

El Salvador se stal historicky vůbec první zemí, která na svém území učinila z Bitcoinu, nejznámější kryptoměny světa, zákonné platidlo. Podle ředitele kryptoměnové burzy BitMEX, kterým je Alexander Höptner, budou v následujících letech navazovat na El Salvador a v adopci Bitcoinu sehrají klíčovou roli především rozvojové země.

,,Moje předpověď je, že do konce příštího roku budeme mít nejméně 5 zemí, které akceptují Bitcoin jako zákonné platidlo. Všechny budou rozvojovými zeměmi,“ Uvedl, ve svém blogovém příspěvku, CEO BitMEXu Alexander Höptner.

El Salvador je aktuálně v centru pozornosti. Podle Höptnera rozhodnutí El Salvadoru, udělat z Bitcoinu zákonné platidlo, může usnadnit dalším zemím jejich první krok. Je si však vědom, že případné selhání by mohlo omezit pokusy jiných zemí o totéž.

Líbí se Vám naše práce? Náš provoz můžete podpořit kryptoměnami na stránce Podpořit. Děkujeme! 🧡

Mohlo by Vás zajímat:
O BitcoinuŠkola BitcoinuPeněženky, Bitcoin zdarmaNovinkyBitcoin pro firmy, Koupit Bitcoin, Aktuální graf LIVE, Aktuální ceny LIVE

Tento článek, stejně tak, jako veškerý obsah webu BuyBitcoin.cz, slouží pouze pro vzdělávací účely. Veškeré investice do kryptoměn jsou velmi rizikové a každý je dělá na svoji vlastní zodpovědnost.