Rubriky
Novinky

CEO Applu potvrdil svůj zájem o Bitcoin

Tim Cook, CEO jedné z nejznámějších a nejhodnotnějších společností Apple, v nejnovějším rozhovoru prozradil, že sám drží nějaký podíl v Bitcoinu a Ethereu a věří, že vlastnit kryptoměny je rozumné z hlediska diverzifikace investičního portfolia.

Generální ředitel společnosti Apple uvedl, že ačkoliv on sám osobně nedává nikomu žádné investiční rady, tuto technologii sám prostudoval a myslí si, že je velmi zajímavá.

Přestože o plánech samotné společnosti Apple ohledně kryptoměn neřekl Tim Cook nic, je, i vzhledem ke stále rostoucímu zájmu o Bitcoin a jeho zvětšující se pronikání do mainstreamu, z dlouhodobého časového horizontu možné cokoliv. Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak už dříve potvrdil, že je fanouškem kryptoměn a sám vlastní Bitcoin i Ethereum a zastává názor, že Bitcoin je lepší než zlato.

Tyto informace jsou zajímavé hlavně z toho hlediska, že společnost Apple nebyla vůči kryptoměnám příliš vstřícná a dokonce v minulosti odstraňovala aplikace spojené s kryptoměnami ze svého Apple App Store. Navzdory tomu by Apple mohl být v budoucnosti velkým motorem k rychlému přijetí kryptoměn za předpokladu, že by integroval tuto technologii do svého operačního systému.

Vzhledem k faktu, že společnost prodala miliardy iPhonů, mohla by tak, s vydáním aktualizace iOS, poskytnout kryptopeněženku do rukou stejně tak vysokému počtu uživatelů či přímo integrovat podporu kryptoměn do své funkce Apple Pay.

Líbí se Vám naše práce? Náš provoz můžete podpořit kryptoměnami na stránce Podpořit. Děkujeme! 🧡

Mohlo by Vás zajímat:
O BitcoinuŠkola BitcoinuPeněženky, Bitcoin zdarmaNovinkyBitcoin pro firmy, Koupit Bitcoin, Aktuální graf LIVE, Aktuální ceny LIVE

Tento článek, stejně tak, jako veškerý obsah webu BuyBitcoin.cz, slouží pouze pro vzdělávací účely. Veškeré investice do kryptoměn jsou velmi rizikové a každý je dělá na svoji vlastní zodpovědnost.