Koupit Bitcoin

Kapitoly:

1. Založení účtu a nákup Bitcoinu na mezinárodní burze
2. Založení účtu a nákup Bitcoinu na české směnárně


Obecně

Nakoupit, směnit nebo prodat Bitcoin, ale i další kryptoměny, máte-li o něm zájem, je velmi jednoduché. První způsob využívá platbu klasickou platební kartou, zatímco ten druhý bankovní převod SEPA. První varianta je nejjednodušší a nejrychlejší, možnost druhá je sice o něco málo levnější, pokud jde o poplatky za nákup či prodej, pro začínající krypto investory je však mnohem obtížnější a její zpracování trvá značně déle, zhruba 1-3 pracovní dny. Na příkladech, které si zde ukážeme a popíšeme, se tak dá učinit dvěma jednoduchými způsoby. 

Příjemným bonusem pro Vás může být vstupní odměna 10 dolarů přímo v Bitcoinu zdarma, za registraci, první vklad a nákup v hodnotě alespoň 100 dolarů, pokud se budete držet tohoto návodu.

1. Založení účtu a nákup Bitcoinu na mezinárodní burze

Jako první navštívíme tuto stránku s registračním formulářem, kde budete muset vyplnit Vaše křestní jméno, příjmení, emailovou adresu a heslo, které musí obsahovat alespoň 12 znaků, velká a malá písmena, čísla a nějaký speciální znak – například pomlčku. Na závěr odsouhlasíte Váš věk a obchodní podmínky služby jednoduchým zaškrtnutím tlačítka pod heslem.

Po úspěšně provedené registraci je potřeba ještě ověřit Vaši emailovou adresu tak, že kliknete na „VERIFY EMAIL ADDRESS“ v emailu, který Vám přišel na emailovou adresu, kterou jste zadávali při registraci. Pokud vám žádný email nepřišel, zkontrolujte si ve své emailové schránce složku „SPAM“. Pokud se email nenachází ani ve složce „SPAM“, klikněte na ,,Email didn´t arrive?“ a následně na „Resend email“, čímž se Vám email odešle znovu.

Jakmile máme ověřený email, zbývá ještě předposlední, důležitý krok, který je nedílnou součástí ochrany Vaší kryptopeněženky a burzovního účtu – zadání a následné ověření Vašeho telefonního čísla. Na toto číslo Vám poté přijde, před každým přihlášením do systému a také před každou transakcí, SMS zpráva, ve které bude bezpečnostní kód, kterým se přihlásíte, nebo potvrdíte svou transakci.

Poté Vám přijde zpráva, která bude obsahovat číselný kód, který opíšete do připraveného okénka a kliknete na „Verify“, čímž své telefonní číslo ověříte. Naprosto stejným způsobem to bude probíhat i při potvrzování transakcí.

Jakmile všechny výše uvedené kroky úspěšně dokončíte, máte vytvořený burzovní účet. Dále bude potřeba verifikace, nebo-li ověření, Vaší osoby prostřednictvím fotografií jednoho z Vašich platných dokladů totožnosti. Na výběr máte cestovní pas (Passport), řidičský průkaz (Drivers’s Licence) nebo občanský průkaz (National ID Card).

Burza Vás vyzve k pořízení fotografií Vámi vybraného dokladu totožnosti, a to buď přes webkameru Vašeho stolního počítače, nebo přes kameru Vašeho mobilního zařízení. Pokud se registrujete přes počítač, stránka Vás vyzve, abyste přes jeho webkameru vyfotili přední (front) a zadní (back) stranu Vašeho dokladu totožnosti. Pokud postupujete přes mobil, postup zůstává stejný, jen vyfotíte přední a zadní stranu Vašeho dokladu totožnosti prostřednictvím mobilního fotoaparátu.

Fotografie Vašeho dokladu totožnosti musí být dostatečně kvalitní, aby byl text na nich čitelný a na fotkách nechyběla, respektive nebyla, zakryta žádná část dokladu. V opačném případě Vaše verifikace nebude úspěšná a budete tak muset celý proces opakovat. Mějte na paměti, že i v obyčejné bance musíte ověřovat svou totožnost.

Následně bude potřeba ověřit si Vaši adresu těmito třemi způsoby:
1) Výpis z účtu (ne starším více než 3 měsíce) (Bank Statement)
2) Účet za služby (plyn, elektriku) (Utility Bill)
3) Výpis z účtu ke kreditní kartě (Credit Card Statement)

Jakmile se všechny Vaše informace o totožnosti odešlou, může verifikace trvat, v závislosti na poptávce uživatelů, pár minut nebo i pár hodin, ale v některých složitých případech i více dní, jelikož je velký zájem o nové účty a díky tomu se čekací doba prodlužuje. O úspěšné verifikaci Vaší totožnosti budete informováni emailem.

Ověřování identit zákazníků vyžadují evropské směrnice a předpisy (AML, KYC). Jejich cílem je zabránit nelegálním aktivitám, jako je například praní špinavých peněz.

Investice do Bitcoinu

Nyní, když je Váš účet již ověřen a plně aktivní, můžete se pustit do samotného nákupu kryptoměny, v našem případě Bitcoinu. Jako první si přidáte svou kartu tak, že v nabídce kliknete na ,,Buy/Sell“ a následně na ,,Add a payment method“, kde zvolíte možnost Credit/Debit Card.

vyplníte údaje o své kartě

vyberete kryptoměnu, kterou chcete koupit, tedy Bitcoin, zvolíte možnost platby, tedy „Credit / Debit Card“ a vyberete Vaši kartu, zadáte požadovanou částku, kterou chcete investovat, v eurech a vpravo uvidíte počet, který obdržíte a potvrdíte kliknutím na „Preview Buy“

následně se Vám zobrazí souhrn Vaší objednávky pro finální potvrzení, které, po zkontrolování, dokončíte kliknutím na „Buy now“

Jelikož jste zvolili platbu kartou, obchod dokončíte přes klasickou platební bránu Vaší banky. Následně se v peněžence objeví Vaše zakoupená kryptoměna, kterou si můžete dále ponechat na Vašem burzovním účtu a kdykoliv ji prodat, směnit či přikoupit více, nebo můžete své prostředky převést do decentralizované HW peněženky. Přehled peněženek najdete zde.


2. Založení účtu a nákup Bitcoinu na české burze

Chcete-li investovat do Bitcoinu přes českou směnárnu i bez nutnosti ověřování Vaší identity, ale již po pouhé registraci a vytvoření účtu, i to je možné. Lze tak však učinit pouze do limitu 200 EUR, poté budete muset ověřit svou identitu i zde, kterou Však ověříte jednoduchým vyplněním svých údajů v nastavení Vašeho profilu. Začneme tak, že si na této stránce založíme účet.

po založení účtu bude potřeba ověřit Vaši emailovou adresu jednoduchým kliknutím na odkaz, který Vám byl zaslán. Jakmile účet ověříte, můžete se přihlásit.

poté, co se přihlásíte, se Vám přímo na hlavní stránce zobrazí nákupní panel, ve kterém vlevo zvolíte množství, které chcete investovat a napravo počet mincí, které za nákup získáte. Níže již pouze zadáte svou adresu Bitcoinové peněženky a kliknete na ,,Vytvořit objednávku“. Při nákupu se ujistěte, že zadáváte Vaši adresu ve správném tvaru. Přehled peněženek najdete zde.

jakmile vytvoříte objednávku, zobrazí se Vám přehledná tabulka, kde uvidíte veškeré platební pokyny.

po zaplacení budou prostředky připsány na Vámi uvedenou adresu Bitcoinové peněženky, v závislosti na vytíženosti sítě, do několika minut, případně hodin.

Tento článek, stejně tak, jako veškerý obsah webu BuyBitcoin.cz, slouží pouze pro vzdělávací účely. Veškeré investice do kryptoměn jsou velmi rizikové a každý je dělá na svoji vlastní zodpovědnost.

O Bitcoinu | Škola Bitcoinu
PeněženkyBitcoin zdarma

Zobrazit Aktuální graf LIVE
Zobrazit Aktuální ceny LIVE