Rubriky
Novinky

Bitcoin překonal krizové období a je na nejvyšší ceně v historii

Nejznámější a nejhodnotnější kryptoměna Bitcoin znovu láme rekordy, když 21. října 2021 jeho cena přesáhla hranici $66000. Po šesti měsících tak překonala své maximum, které doposud bylo $64800, přestože ho ještě letos v létě bylo možné pořídit i za měně než $30000.

Opětovný růst nejznámější kryptoměny Bitcoin znovu odstartovala řada pozitivních zpráv a to především ze strany amerických regulátorů. Nejprve šéf FEDu Jerome Powell a předseda SEC Gary Gensler vyloučili možnost zákazu obdobným způsobem, který letos udělala Čína. Další pozitivní zprávou byli zpočátku spekulace a následné schválení prvního Bitcoin Futures ETF v USA pod označení $BITO.

To se v úterý, 19. října 2021, začalo obchodovat na New Yorské burze cenných papírů (NYSE). Následující den potvrdila SEC povolení Bitcoin Futures ETF i pro firmu VanEck. Dá se tak očekávat, že budou následovat další.

Nutno dodat, že Bitcoin Futures ETF není přímo vázáno na Bitcoin, ale může výrazně pomoci jeho adopci. Firmy nyní budou mít snadnější přístup k jeho přidání na svůj balance sheet. Na to ,,pravé“ Bitcoinové ETF, kryté skutečným Bitcoinem, si ještě nějaký čas počkáme.

Líbí se Vám naše práce? Náš provoz můžete podpořit kryptoměnami na stránce Podpořit. Děkujeme! 🧡

Mohlo by Vás zajímat:
O BitcoinuŠkola BitcoinuPeněženky, Bitcoin zdarmaNovinkyBitcoin pro firmy, Koupit Bitcoin, Aktuální graf LIVE, Aktuální ceny LIVE

Tento článek, stejně tak, jako veškerý obsah webu BuyBitcoin.cz, slouží pouze pro vzdělávací účely. Veškeré investice do kryptoměn jsou velmi rizikové a každý je dělá na svoji vlastní zodpovědnost.